|
Regulamin szkoły
Statut szkolny.
- Wirtualny Hogwart im. Syriusza Croucha (zwany dalej WH) jest stroną tworzoną przez fanów twórczości J. K. Rowling. WH to wirtualna szkoła, mająca na celu przekazywanie wiedzy związanej z książkami „Harry Potter” oraz szeroko rozumianą magią.
- Wirtualny Hogwart zrzesza ludzi w sposób dobrowolny – każdy może tworzyć społeczność szkoły i każdy może w dowolnej chwili ją opuścić, nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji.
- Nikt nie otrzymuje korzyści finansowych i materialnych z tytułu przynależności do WH. Korzystanie ze strony jest darmowe.
- Wszystkie przepisy prawa powszechnie obowiązującego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej winny być respektowane zarówno na stronie, jak i w pokojach czatowych. W razie podejrzenia naruszeń, a w związku z obowiązkami wynikającymi z prawa, włodarze szkoły będą informować stosowne organy państwowe i z nimi kooperować
- Dyrektor szkoły to osoba zajmująca się w sposób aktywny szkołą, podejmująca decyzje związane ze szkołą, obsadzająca funkcje w szkole. Rezygnujący ze stanowiska dyrektor jest zobowiązany wyznaczyć swojego następcę lub ustalić jasny sposób jego wyboru.
- (uchylony)
Regulamin uczniowski.
- Uczeń ma prawo:
- Nie zgadzać się z decyzją profesora.
- Nie pojawić się na zajęciach, usprawiedliwiając się poprzez wysłanie wiadomości przez sowę lub kominek nauczyciela, który ma lekcję podczas nieobecności ucznia.
- Wypisać się ze szkoły.
- Domagać się zmiany regulaminu, zmiany systemu punktacji oraz zmian dotyczących prowadzenia zajęć jedynie poprzez wysłanie oficjalnego pisma do dyrekcjiszkoły.
- Zdać do kolejnej klasy z maksymalnie:
- w klasach I i II - dwoma nieklasyfikacjami/ocenami Troll (w każdej z klas). W przypadku braku klasyfikacji lub oceny Troll, uczeń ma prawo wnioskować bezpośrednio do Dyrektora WH o umożliwienie warunkowego zaliczenia przedmiotu na najniższą zaliczającą ocenę, tj. Okropny. Egzamin klasyfikacyjny odbywa się po zakończeniu roku szkolnego, nie później niż 5 dni przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Termin egzaminu ustala Dyrektor wraz z zainteresowanymi uczniami.
- w klasie III uczeń nie może mieć żadnej oceny niedostatecznej ani nieklasyfikacji.
- Przebywać na zajęciach niższej/wyższej klasy za zgodą nauczyciela prowadzącego zajęcia.
- Brać udział w Szkolnej Lidze Quidditcha, Olimpiadach Szkolnych, Olimpiadach Międzyszkolnych i zajęciach dodatkowych.
- Domagać się zmiany danych osobowych podanych przy zapisie tj. imienia, nazwiska, sowy bądź nicka na czacie. Prośba będzie rozważona tylko, gdy zostanie złożona z sowy bądź nicka podanych przy zapisie.
- Wnioskować o zmianę domu najpóźniej do dwóch tygodni od otrzymania informacji o przyjęciu w szereg uczniów (jeżeli uczeń został przyjęty przed rozpoczęciem danego roku szkolnego, ma on dwa tygodnie na wnioskowanie o zmianę domu począwszy od pierwszego dnia zajęć lekcyjnych). Uczeń, który ukończył klasę pierwszą lub drugą na danym nicku, nie ma możliwości zmiany domu (zasada zachowania ciągłości świadectw).
- Uczeń ma obowiązek:
- Uczęszczać na zajęcia. W przypadku stałej niemożności uczestniczenia w lekcji, uczeń ma obowiązek poinformować o zaistniałej sytuacji nauczyciela przedmiotu, Dyrekcję i opiekuna domu (wysłać maila do tych trzech osób). Na podstawie tej wiadomości Dyrekcja Szkoły podejmuje decyzję o możliwości zdawania przez ucznia egzaminu klasyfikacyjnego na zasadach określonych przez punkt 1.5 Regulaminu Szkolnego. Dyrektor może podjąć decyzję o możliwości zaliczenia roku na podstawie samych ocen.
- Uczyć się, zdobywać punkty dla swojego domu i godnie reprezentować szkołę.
- Odnosić się z szacunkiem do kolegów i koleżanek oraz profesorów wykładających w szkole.
- Przestrzegać regulaminu szkoły.
- Uczeń nie może:
- Przeszkadzać w prowadzeniu zajęć.
- Przychodzić na zebrania nauczycieli.
- Wchodzić do pokojów, które nie są przeznaczone dla jego obecności (np. dormitoria).
- (uchylony)
- Używać zaklęć niewybaczalnych ani innych, które mogą mieć negatywne skutki dla osób lub cudzego mienia albo zostać uznane za nieodpowiednie.
- (uchylony)
- Przebywać na lekcjach klasy, do której nie jest zapisany, jeśli akurat ma w tym czasie lekcje.
Regulamin nauczycielski.
- Nauczyciel ma prawo:
- Nie przyjść na lekcje, wcześniej usprawiedliwiając się w newsie na stronie oraz bezpośrednio u dyrekcji. Jeśli nie ma takiej możliwości, ma dwa dni od daty odwołanej lekcji na dosłanie usprawiedliwienia.
- Ukarać ucznia szlabanem za złe zachowanie.
- Pobierać wynagrodzenie za nauczanie w szkole.
- Organizować konkursy, kółka zainteresowań i inne zajęcia dydaktyczne po uprzedniej konsultacji z Dyrekcją.
- Być redaktorem gazety szkolnej.
- Domagać się usunięcia innego profesora argumentując odpowiednio swoją decyzję. Warunkiem jest odpowiednia petycja zawierająca podpisy 5 prefektów i 50% nauczycieli. W przypadku, gdy petycja nie będzie słusznie uargumentowana, dyrektor może ją odrzucić bez względu na liczbę podpisów.
- Domagać się usunięcia członka dyrekcji argumentując odpowiednio swoją decyzję. Warunkiem jest odpowiednia petycja zawierająca podpisy wszystkich prefektów i 90% nauczycieli. W przypadku, gdy petycja nie będzie słusznie uargumentowana, dyrektor może ją odrzucić bez względu na liczbę podpisów.
- Zawiesić nauczanie odpowiednio to argumentując. Nauczanie musi być zawieszone na czas określony, który jest do ustalenia.
- Zwiększyć ilość zajęć, jeżeli jest to wymagane.
- Przyspieszyć zajęcia za zgodą Dyrekcji, odpowiednio argumentując przyspieszenie.
- Być rozliczonym w postaci Złotych Feniksów za swoje ponadprzeciętne działania na terenie szkoły wedle kryteriów opisywanych przez właściwy temu dokument.
- Dać uczniowie szansę na poprawienie ocen cząstkowych. Nie jest to jednak jego obowiązkiem.
- Nie przyjąć ucznia do klasy trzeciej, jeśli jego ocena jest niższa niż Zadowalający z danego przedmiotu po ukończeniu klasy drugiej.
- Nauczyciel ma obowiązek:
- Nauczać w szkole.
- Przyznawać uczniom punkty oraz wystawiać im oceny w skali ogólnie przyjętej w Systemie Oceniania.
- Przychodzenia na obowiązkowe zebrania Rady Pedagogicznej.
- Odnosić się z szacunkiem do profesorów i uczniów naszej szkoły.
- Wykonywać polecenia wszystkich członków dyrekcji.
- Pomagać uczniom w zrozumieniu treści nauczania ich przedmiotu, nawet w wymiarze ponad lekcyjnym.
- Uzupełnić wpis w dzienniku w ciągu trzech dni (nie licząc dnia, w którym odbyła się lekcja).
- Być rozliczonym w postaci Rankingu Nauczycieli za swoje działania na terenie szkoły wedle kryteriów opisywanych przez właściwy temu dokument.
- Przestrzegać regulaminu szkoły.
- Informować dyrekcję o wszelkich próbach łamania regulaminu szkoły.
- Wystawiać oceny proponowane w newsie w terminie wyznaczonym przez Dyrekcję. Oceny te muszą być określone na podstawie ocen cząstkowych znajdujących się w szkolnym Dzienniku Ocen. Nie mogą być one łamaną, tj. niższą/wyższą.
- Oceny końcoworoczne nie mogą być niższe lub wyższe od proponowanych o więcej niż jeden stopień.
- Odrobić odwołane lekcje w ciągu 14 dni roboczych od ich pierwotnego terminu. Zajęcia nie mogą być odrabiane w weekendy, a nowy termin należy umieścić w newsie po konsultacji z dyrekcją, na co najmniej 2 dni przed planowaną lekcją.
Regulamin dyrektorski.
- Dyrekcja - zasady ogólne:
- Dyrekcja odpowiada za każdy organ szkolny.
- Dyrekcja decyduje o zmianach w strukturze szkoły.
- Dyrekcja decyduje o kanonie przedmiotów nauczanych w szkole.
- Dyrektor ma prawo zmienić serwer szkolny.
- Dyrektor może mianować wicedyrektorów. Ilość wicedyrektorów nie może być większa niż dwóch.
- Jeżeli dyrektor przestaje być dyrektorem, automatycznie wicedyrektorzy przestają być wicedyrektorami.
- Dyrekcja musi starać się przyjąć nauczycieli na każde wolne stanowisko.
- Wicedyrektor ma takie same prawa jak dyrektor, lecz ostatnie słowo zawsze należy do dyrektora głównego. Dyrektor może zanegować każdą decyzję Wicedyrektora.
- (uchylony)
- Dyrekcja ma prawo usunąć ucznia ze szkoły.
- Dyrektor oraz wicedyrektor muszą być aktualnymi członkami kadry nauczycielskiej.
- (uchylony)
Regulamin opiekunów:
- Opiekun - zasady ogólne:
- Opiekunowie mianowani są przez Dyrekcję na Radzie Pedagogicznej przed rozpoczęciem roku. Dyrektor sam może wybrać podstawę, na której wybierze opiekuna lub dokonać wyboru na podstawie Rankingu Nauczycieli.
- Opiekunowie mają obowiązek w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia roku powołać dwóch prefektów. Gdy jeden z wybranych prefektów zostaje prefektem naczelnym, wtedy opiekun w ciągu tygodnia musi podać nową osobę na jego miejsce.
- Opiekunowie mają obowiązek w ciągu tygodnia od momentu mianowania zorganizować pierwsze spotkanie, na którym przedstawią swoje wymagania, wymagania szkoły i objaśnią czym jest WH.
- Opiekunowie mają obowiązek wybrać kapitana drużyny Quidditcha w terminie ustalonym przez Opiekuna Ligi.
- Opiekunowie mają obowiązek pomagać uczniom swojego domu, rozwiązywać problemy związane z kłótniami z uczniami, profesorami, pracownikami i ogólnie służyć swoją pomocą. Opiekun jest pierwszą instancją, do której zgłasza się uczeń. W przypadku jego nieobecności lub niedyspozycji, uczeń może zgłaszać się bezpośrednio u Dyrekcji.
- Opiekunowie mają prawo zorganizować spotkanie domu kiedy chcą, ale musi być zapowiedziane z dwudniowym wyprzedzeniem. Jednak nie może odbywać się w czasie zajęć obowiązkowych czy dodatkowych. Spotkanie musi odbywać się w dormitorium.
- Opiekunowie mogą być odwołani przez dyrektora wtedy i tylko wtedy, gdy nie spełniają należycie swoich obowiązków.
- Opiekunowie mogą zorganizować spotkanie pod koniec roku, na którym to poinformują uczniów, jakie zaproponują im oceny z zachowania na radzie pedagogicznej.
Regulamin prefektów.
- Prefekt - zasady ogólne:
- Prefekta mianuje opiekun domu, aczkolwiek dyrekcja ma prawo zanegować tę decyzję.
- Prefekt udziela informacji uczniom swojego domu, gdy nie może tego zrobić opiekun.
- Prefekt pomaga przy prowadzeniu spotkań domu, czuwa nad uczniami swojego domu w czasie lekcji (jeżeli ma taką możliwość).
- Prefekt nie ma prawa odejmować punktów ani dawać szlabanów.
- Prefekt naczelny - zasady ogólne:
- Prefekt naczelny mianowany jest przez dyrektora. Prefekt naczelny jest osobą wyróżniającą się pod względem frekwencji, zachowania oraz ocen i wybierany jest spośród aktualnych prefektów domowych.
- Prefekt naczelny posiada status operatora w szkolnym pubie (Pub Czarownica), może on więc z niego korzystać w celu utrzymania porządku na czacie.
- Prefekt naczelny ma prawo odjąć każdemu uczniowi maksymalnie 20 punktów za jednorazowe wykroczenie. Musi to jednak odpowiednio uargumentować, a potem poinformować o tym Dyrekcję bądź swojego opiekuna, a ci mają obowiązek, jeżeli zaakceptują argumentację, dokonać zmiany punktacji na stronie.
- Prefekt naczelny może ukarać szlabanem każdego ucznia szkoły, odpowiednio argumentując decyzję.
- Prefekt naczelny to reprezentant wszystkich uczniów.
- Prefekt naczelny może uczestniczyć w zebraniu nauczycieli, jeśli Dyrekcja szkoły wyrazi na to zgodę.
Pensje oraz nagrody pieniężne.
- Nauczyciel otrzymuje:
- 50 galeonów za każdą przeprowadzoną lekcję (popartą wpisem do dziennika).
- 100 galeonów za obecność w komisji egzaminacyjnej (popartą raportem).
- 100 galeonów za zorganizowanie konkursu bezmiejscowego (popartego wynikami w newsie).
- 150 galeonów za zorganizowanie każdego etapu olimpiady szkolnej (popartą wynikami w newsie).
- 200 galeonów za zorganizowanie każdego etapu olimpiady międzyszkolnej (popartą wynikami w newsie).
- do 1500 galeonów za inne, uargumentowane działania.
- Opiekun otrzymuje:
- 100 galeonów za każdy miesiąc pracy na stanowisku opiekuna.
- Wicedyrektor otrzymuje:
- 200 galeonów za każdy miesiąc pracy na stanowisku wicedyrektora.
- Dyrektor otrzymuje:
- 200 galeonów za każdy miesiąc pracy na stanowisku dyrektora.
- Uczeń otrzymuje:
- 50 galeonów za każdy miesiąc bycia kapitanem drużyny Quidditcha.
- 50 galeonów za każdy miesiąc bycia prefektem.
- 100 galeonów za każdy miesiąc bycia prefektem naczelnym.
- do 100 galeonów w konkursie bezmiejscowym.
- do 200 galeonów za I miejsce w olimpiadzie szkolnej.
- do 350 galeonów za I miejsce w olimpiadzie międzyszkolnej.
- do 750 za inne, uargumentowane działania.
Powyższy regulamin może zostać zmieniony.
|
|