10363
19078
13866
17737

Kronika szkolna

Paręnaście lat temu, kiedy na świecie panował jeszcze zamęt, a Świat Magii był zagrożony, gdyż brakowało miejsc, gdzie można szerzyć umiejętności, zawierać znajomości, a przede wszystkim pofantazjować, znalazło się sześcioro wybitnie uzdolnionych, poczciwych staruszków. Postanowili oni rozpowszechniać informacje, które nabyli podczas wieloletniej nauki i setek nocek zarwanych nad opasłymi tomami siedmioczęściowej encyklopedii. Zaczęło się oczywiście od przekazu słownego - każdy rozpowiadał sąsiadom, kolegom, znajomym o tym jak powstał ŚM oraz co jest w nim najważniejsze. Jednak sposób ten był bardzo niebezpieczny, gdyż w obecnym stanie ducha trudno odróżnić mugola od czarodzieja, tak też pierwszy z uczonych wpadł na pomysł otwarcia szkoły magii, do której uczęszczać mogą tylko czarodzieje. Mowa tu oczywiście o wspaniałym i czcigodnym Syriuszu Crouchu. Wkrótce przyłączyli się do niego pozostali, dzień po dniu wspierając go jak mogli w tych trudnych chwilach. Syriusz Crouch dzień w dzień chodził po świecie i szukał wybitnych jednostek chcących pomóc mu w tym, jakże ciężkim zadaniu - nauki młodych, nieświadomych, niesfornych dzieciątek. Minęło wiele czasu zanim udało zebrać się wykwalifikowaną grupę najlepszych magów... Zapraszamy do przeczytania historii naszej szkoły...

I rok szkolny - styczeń – marzec 2006

To właśnie w tym roku Syriusz Crouch – pierwszy dyrektor Wirtualnego Hogwartu stworzył naszą szkołę. Wicedyrektorem szkoły była wtedy Ann Sackville. Szkoła „raczkowała” wtedy w Świecie Magii. Na początku szukano profesorów, którzy zgodziliby się prowadzić lekcje. Dyrektor szkoły – Syriusz Crouch siedział wtedy na różnych chatach szkolnych, szukając odpowiednich kandydatów na te miejsca. Rok ten był bardzo owocny, każdy dom miał dużą ilość uczniów. Na lekcjach pojawiało się regularnie ok. czterdzieści osób, przez co lekcje prowadzone były dla poszczególnych domów osobno. Pod koniec roku szkoła mogła się równać z taką potęgą, jak HPSchool.

Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

II rok szkolny - marzec – maj 2006

Dyrektorem szkoły na ten rok został Nathan Lethal (vel. Syriusz Crouch). Jego zastępcami i wiernymi pomocnikami byli Adam Black oraz Olivier Williams. Szkoła przeżywała swoja świetność. Była jedna z najbardziej znaczących szkół w ŚM, uczenie w niej było wielkim zaszczytem. Prawdopodobnie dlatego szybko znudziła się Nathanowi - osiągnął w niej wszystko, co było można osiągnąć. Choć szkoła do końca trzymała się dobrze, to na przełomie maja i czerwca zakończył się ostatni rok szkolny. Później w czerwcu odbywały się pojedyncze zajęcia z okazji tzw. "tygodnia zajęć" - każdy dzień poświęcony był innemu przedmiotowi. W lipcu na stronie WH pojawiła się oficjalna informacja o zamknięciu szkoły i otwarciu WUMu.

Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

III rok szkolny - czerwiec – lipiec 2007

W kolejnym roku szkolnym, zaraz po reaktywacji szkoły nowymi dyrektorami zostali: Constantine LaDracula, Drax Payne oraz Adam Black, dawniejszy wicedyrektor szkoły. Wszyscy cieszyli się, że szkoła wraca, a wszystko dzięki Igosiowi. Uczniów było sporo, ale nie było się czym szczycić. Uczyli się jednak pilnie, co owocowało w dobre oceny. Rok nie został dokończony, mający trwać początkowo do sierpnia, zakończony został w lipcu. W trakcie tego roku ze szkoły odszedł Adam Black, wracając w nowym roku szkolnym…

Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

IV rok szkolny - sierpień – październik 2007

Z dyrekcji odszedł Drax Payne. Ze szkoły zrezygnował także Isaac McBride. Na funkcję dyrektora szkoły została powołana Serenity Hino. Po swoim powrocie dyrektor Adam Black zastaje szkołę w totalnej ruinie. W IV roku szkolnym kontynuowano poprzedni, przerwany. Nauczyciele olewali lekcje, a uczniów brakowało. Adam dążył do tego, aby rok szkolny szybko się zakończył, co też się stało. Znalazło się wiele osób zainteresowanych WH. Kiedy się tacy znaleźli, rozpoczął się kolejny rok nauki w WH.

Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

V rok szkolny - listopad 2007 – styczeń 2008

Wtedy w dyrekcji było najwięcej członków. Adam Black i Constatine LaDracula niezmiennie pozostali Dyrektorami szkoły, a ich zastępcami byli Raziel Demonicus oraz Nick DeuMus. W tym roku szkolnym odszedł jeden z dyrektorów szkoły – Constatine LaDracula, pozostając w pamięci wielu osobom. Z posady wicedyrektora został zwolniony Raziel, z powodu nie wywiązywania się ze swoich obowiązków. Jego posada została powierzona Draconowi Vuncherowi. Po raz pierwszy została otwarta druga klasa, dając nadzieję na rozwinięcie wiedzy uczniów. Dyrektor WH stworzył swój konkurs „Z Czarną Magią za Pan Brat”, którego edycje co roku ewoluują o nowe pytania z wiedzy przedmiotowej. Świętowaliśmy również drugie urodziny szkoły. Po zakończeniu roku uczniowie prosili o rozpoczęcie kolejnego.

Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

VI rok szkolny - luty – kwiecień 2008

W dyrekcji pozostali główny koordynator szkoły – Adam Black i jego zastępcy: Nick DeuMus oraz Dracon Vuncher. Szkoła kwitła. Została więc otwarta trzecia klasa nauki. Do szkoły na krótko powraca Nathan Lethal, przyjmując imię azerskiego piosenkarza – Elnura Huseynova i uczy OPCM. Do szkoły (choć niechętnie) zostaje przyjęta Eileen Colloportus jako nauczycielka zielarstwa. Po raz pierwszy zostają przeprowadzone testy kończące naukę w szkole. Pod koniec roku ogłoszono pierwsze absolwentki, którymi były Irmina Danger (w nowym roku została nauczycielką WoHPu, zastępując w tej roli Dracona Vunchera), a także Fides Cheeks i Solenka Lind-Potter (w nadchodzącym roku zostały pierwszymi specjalistkami do spraw kultury i rozrywki). Dracon Vuncher pod koniec roku szkolnego odszedł ze szkoły.

Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

VII rok szkolny - maj – lipiec 2008

W dyrekcji nastąpiły kolejne zmiany. Adam Black – główny dyrektor szkoły wraz z Nickiem DeuMusem powołali na nowego wicedyrektora profesora Maxa Pottera. Po jakimś czasie ze swojej funkcji w szkole zrezygnował także Nick DeuMus, a jego zastępczynią została profesor Eileen Colloportus. W szkole zaczęła działać gazetka „Kleks”, powołano też pierwsze specjalistki do spraw kultury i rozrywki, którymi zostały Solenka Lind-Potter oraz Fides Cheeks, redaktor naczelny wyżej wspomnianej gazetki „Kleks”. Szkoła kwitła, chociaż po raz pierwszy zaczęto mówić, że wygląda inaczej, niżwcześniej. Na końcu roku nowymi absolwentami zostali okrzyknięci Katrin Carax, Karolina Potter, Daga Fly oraz Konrad Moon. Wszyscy oni zostali nowymi nauczycielami już w kolejnym roku nauki. Pod koniec roku szkoła przeżyła kryzys. Liczba uczniów drastycznie się zmniejszyła, z powodu trwających wakacji. Rok szybko został więc zakończony.

Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

VIII rok szkolny - wrzesień – listopad 2008

Dyrekcja została w pełni w takim samym składzie, jak we wcześniejszym roku. Po miesiącu Adam Black zrzekł się swojej posady, a na jego miejsce zostali powołani Eileen Colloportus i Max Potter – wcześniejsi wicedyrektorzy szkoły. WH wzięło udział w Jesiennym Turnieju, którego organizatorem była Akademia Vernex. W szkole pojawiły się nowe przedmioty – językoznawstwo i astrologia. Obecni dyrektorzy nie mogli się dogadać w sprawach szkolnych, co zaowocowało w powrót na miejsce dyrektora profesora Adama Blacka, zaś Eileen Colloportus i Max Potter zostali wicedyrektorami szkoły. Pod koniec roku szkolnego została nam przyniesiona wieść o zwycięstwie Tamary Colloportus i całego WH w Jesiennym Turnieju. Została ona również jedyną absolwentką i zastąpiła pracującą od dawna w posadzie nauczyciela WoMMiRu Ydę Lunę.

Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

IX rok szkolny - styczeń – marzec 2009

Nowy rok szkolny przywitany został huczniej, niż zwykle. Oprócz uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, dyrektor WH, Adam Black wraz ze szkolnym grafikiem – Cedrikiem Dangerem poprowadzili galę z okazji III-lecia WH, rozdając statuetki najlepszym osobom. Dyrekcja po raz kolejny nie została zmieniona. W pierwszym dniu nauki po raz pierwszy po reaktywacji szkoły pojawiło się na lekcji aż tak dużo osób. Łącznie z profesorami i pracownikami, w sali w klasie pierwszej pojawiło się sześćdziesiąt pięć osób. Po raz pierwszy w szkole pojawił się również podział przedmiotów na klasy. Wszystkich zdziwiła wieść, że dyrektor szkoły – Adam Black postanowił zrezygnować ze swojej posady. Zastąpiła go profesor Eileen Colloportus, a na wicedyrektorów wybrała… Adama Blacka, Maxa Pottera i Cedrika Dangera. Zorganizowano również zawody szkoły w Quidditchu, które zwyciężył dom Slytherin - dokładnie w dniu dwudziestego drugiego marca, kiedy to zakończono oficjalnie IX rok szkolny w Wirtualnym Hogwarcie im. Syriusza Croucha. Imprezą zajęła się dyrektor szkoły - profesor Eileen Colloportus.

Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

X rok szkolny - kwiecień – czerwiec 2009

X Rok Szkolny rozpoczęła swoją przemową dyrektor Eileen Colloportus. Zapoczątkowała ją, wymieniając opiekunów domów: Slytherin - Adam Black, Ravenclaw - Russel Hart (zastąpiony później Maxem Potterem), Gryffindor - Martin McCarthy i Hufflepuff - Daga Fly. Dyrekcja nie uległa zmianie. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję wybierać przedmioty, których będą się uczyć w klasie trzeciej i z których zdawali pod koniec roku egzaminy. Zawiodła druga klasa, w której nikt nie okazał zainteresowania zajęciami, więc nikt też nie otrzymał promocji do klasy trzeciej. Puchar domów otrzymał Slytherin, ale mocno deptał mu po piętach Hufflepuff, który po raz pierwszy wykazał inicjatywę i niewiele brakowało, by to on zwyciężył w rankingu domów. Żółto-czarny dom otrzymał jednak Puchar Quidditcha. Absolwentami szkoły zostali: Aurelia Danger i Christian Fyed ze Slytherinu oraz Ędwart Fallon zHufflepuffu. Zakończenie roku poprowadzili Eileen Colloportus i Cedrik Danger. Nie obyło się bez wzruszeń z powodu odejść ważnych dla szkoły osób - Karoliny Potter i Przemka Fravella. Po zakończeniu roku odbył się Festiwal Nauki WH oraz konkurs cykliczny, w którym główną nagrodą był bilet na kinowego "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi"...

Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

XI rok szkolny - wrzesień – grudzień 2009

Ten rok szkolny został poprzedzony I Oficjalnym Zjazdem WH. Uczestnicy spędzali czas w okolicach Konina. Rozpoczęcie roku miało miejsce trzydziestego sierpnia w Pubie Czarownica, a już od kolejnego dnia uczniowie mogli zdobywać wiedzę na zajęciach. Posadę nauczyciela quidditcha objął absolwent szkoły – Christian Fyed. XI Rok Szkolny obfitował w wiele konkursów. Nick DeuMus, zajmujący się szkolną kulturą i rozrywką, wzbogacał czas upływający w szkole konkursami graficznymi, a wszyscy profesorowie zobowiązani byli do przeprowadzenia olimpiad przedmiotowych. Jednakże nie wszystko przebiegało po myśli dyrekcji. W październiku z funkcji wicedyrektora zrezygnował Cedrik Danger, pozostawiając ją Eileen Colloportus, Adamowi Blackowi i Maxowi Potterowi. Klasa III, po raz pierwszy od dawna, nie została otwarta, a do klasy II uczęszczała tylko jedna uczennica. Rok szkolny został zakończony na początku grudnia, a Puchar Domów zdobył Slytherin.

Opracowali: Adam Black & Christian Fyed

XII rok szkolny - styczeń – kwiecień 2010

XII rok szkolny rozpoczął się w połowie stycznia. W szkole pojawiło się wielu nowych uczniów, którzy w dużej liczbie dotrwali do kwietnia. Ponownie otwarta została klasa III, dzięki czemu do grona absolwentów szkoły dołączyła Daria Redbird. Po raz kolejny zostały przeprowadzone olimpiady z prawie wszystkich przedmiotów oraz konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych adeptów. Zorganizowana została Międzyszkolna Olimpiada z ONMS "Larwa Akwariusa", a pod koniec roku odbył się mecz quidditcha ze szkołą SMIC, w którym zawodnicy WH niestety przegrali. Szkołę przez cały rok prowadziła dyrektor Eileen Colloportus wraz z wicedyrektorami Maxem Potterem i Adamem Blackiem. III Ligę Quidditcha wygrał Ravenclaw, a Puchar Domów, niezmiennie, otrzymał Slytherin, będący pod opieką Christiana Fyeda. Już po zakończeniu roku na społeczność świata magii spadła wiadomość o odejściu z ŚM Eileen Colloportus i powrocie po 1,5 rocznej przerwie posady dyrektora WH do Adama Blacka. Posadę drugiego wicedyrektora objęła profesor Tamara Colloportus.

Opracowali: Adam Black & Tamara Colloportus

XIII rok szkolny - kwiecień – lipiec 2010

Już w ostatnim tygodniu kwietnia dyrekcja podjęła decyzję o otworzeniu XIII roku szkolnego. Tuż po uroczystości rozpoczęcia szkołę obiegła wiadomość o odejściu Adama Blacka z posady dyrektora i profesora WH. Nową nauczycielką CM została świeżo upieczona absolwentka: Daria Redbird. W dyrekcji musiały zajść kolejne zmiany. Dyrektorem głównym został Max Potter, a funkcje wicedyrektorów sprawować miały Daga Fly (która jednak niedługo później zrezygnowała, pozostawiając dyrekcję w dwuosobowym składzie) oraz niezmiennie Tamara Colloportus. Pod koniec maja rozpoczęły się długo przygotowywane rozgrywki Olimpiady Interdyscyplinarnej. Czwórka wytypowanych zawodników (Bella Swan, Angelina McCourtney, Elva Fyed oraz Kao Eleve) dzielnie zmagała się z kolejnymi trzema kolejnymi zadaniami, by w końcu dwudziestego siódmego czerwca doczekać upragnionego ogłoszenia wyników. Olimpiadę wygrał Kao Eleve. Jedyną absolwentką w tym roku została Elva Fyed. Z powodu braku chętnych zawodników, Liga Quidditcha niestety się nie odbyła. Przez pewien czas w rankingu domów to Gryffindor wysunął się na prowadzenie (po raz pierwszy od kilku lat), jednak ostatecznie zwyciężył Slytherin.

Opracowała: Tamara Colloportus

XIV rok szkolny - wrzesień – listopad 2010

XIV rok szkolny rozpoczął się w pierwszą niedzielę września. Dyrekcja pozostała bez zmian – Max Potter jako główny dyrektor oraz Tamara Colloportus jako wicedyrektor. Sporo zmian nastąpiło w gronie pedagogicznym. Z posady nauczyciela ONMS zrezygnowała Daga Fly, a jej miejsce zajął Bladex Washington. Po odejściu Katrin Carax Językoznawstwa zaczął nauczać Kao Eleve, były nauczyciel transmutacji oraz tegoroczny absolwent WH. Obroną przed Czarną Magią zajęła się Lilianna Carft, a transmutacją – Oliver Bell. Po wielu zmianach na posadzie nauczyciela zielarstwa do szkoły powróciła była dyrektorka i nauczycielka tego przedmiotu, Eileen Colloportus. Wiedzą o Harrym Potterze zajęła się Elva Fyed. W tym roku zorganizowanie Olimpiady Interdyscyplinarnej nie udało się, tak samo jak po raz kolejny nie odbyła się Liga Quidditcha, jednakże WH wzięło udział w międzyszkolnej Wielkiej Olimpiadzie Magicznej organizowanej przez SMiC Hogwart. Naszą szkołę reprezentowała Bella Eleve, która ostatecznie zajęła w niej drugie miejsce. Tegorocznymi absolwentami zostają Kao Eleve oraz Bella Eleve, która z wszystkich przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym zdobyła ocenę Wybitną. Puchar Domów bezkonkurencyjnie wygrał Gryffindor, przez większość czasu będąc na prowadzeniu. Jest to pierwsza wygrana tego domu w historii WH, a dopiero druga przegrana Slytherinu. W dniu zakończenia, a zarazem odejścia Maxa Pottera i Tamary Colloportus został ogłoszony nowy dyrektor placówki, a została nim Elva Fyed. Na swoich wicedyrektorów wybrała Martina McCarthy'ego i Christiana Fyeda.

Opracowała: Elva Fyed

XV rok szkolny - styczeń - marzec 2011

XV rok szkolny rozpoczął się, po długiej przerwie świątecznej, w pierwszą niedzielę stycznia. Szkołą zarządzali Elva Fyed, jako główny dyrektor oraz dwóch wicedyrektorów – Christian Fyed i Martin McCarthy. W szkole nastąpiło wiele zmian, między innymi wprowadzono nowy przedmiot - Mugoloznawstwo. Jego nauczania podjął się Piotr McGorlski. W związku z dodaniem nowego przedmiotu, Wiedza o Harrym Potterze stała się przedmiotem dodatkowym, tylko dla chętnych. Początkowo nauczała go Jenissa Liws, która jednak szybko zrezygnowała ze swojej posady, a jej miejsce zajął później Cedrik Danger. Krótko przed rozpoczęciem, z nauczania Językoznawstwa zrezygnował Kao Eleve, przez co przedmiot ten został usunięty z listy szkolnych przedmiotów. Nauki transmutacji ponownie podjął się Magik Tonks, który jednak również szybko z niej zrezygnował. Jego następczynią została Yda McNarcissen, znana w WH z nauczania Wiedzy o Magicznych Miejscach i Rytuałach we wcześniejszych latach działania placówki. Posadę nauczyciela Historii Magii zajął Evandes Flamelus, który tak samo jak i poprzednio wymienieni, ze swojej posady musiał zrezygnować. W jego miejsce przyjęty został Mike Tonks. Na wróżbiarstwo przyjęto uczącą już wcześniej w WH Rose Underwall, która ponownie była zmuszona do odejścia z placówki. Do końca roku szkolnego nie znalazł się żaden nauczyciel odpowiedni do objęcia zwolnionej przez niej posady. Podobnie jak z wróżbiarstwem było z Opieką nad Magicznymi Stworzeniami, nauczający jej Eliott Jons szybko zrezygnował, a na jego miejsce nikt się nie znalazł. Po zakończeniu roku szkolnego szkołę opuścił Adam Black, nauczający Czarnej Magii. W tym roku zorganizowano Szkolną Ligę Quidditcha, która zakończyła się zwycięstwem Slytherinu. Puchar Domów, po raz dziesiąty już w historii WH, zdobył wcześniej wymieniony dom. Szkoła wzięła również udział w Międzyszkolnej Lidze Quidditcha, zajmując II miejsce. Tegoroczną absolwentką została uczennica Slytherinu, Cassie Fyed. W dni zakończenia ogłoszone zostały również zmiany w dyrekcji – głównym dyrektorem został Christian Fyed, a wicedyrektorem Elva Fyed. Z posady tej zwolniony został Martin McCarthy.

Opracowała: Elva Fyed

XVI rok szkolny - kwiecień - lipiec 2011

Rok szkolny rozpoczął się po krótkiej, bo tylko dwutygodniowej przerwie. Dyrekcja pozostała bez zmian – Christian Fyed jako główny dyrektor oraz jego zastępca, Elva Fyed. W roku tym było wiele zmian w składzie kadry profesorskiej. Posadę nauczyciela Opieki nad Magicznymi Stworzeniami objął dawny absolwent WH, Edwart Fallon. Wróżbiarstwem zajęła się Miranda Beller-Lenghton, która to po zakończeniu roku zrzekła się swojej posady na rzecz historii magii. Ze szkoły ponownie odszedł Adam Black, a jego miejsce nauczyciela Czarnej Magii zajęła tym razem Elva Fyed, która początkowo zajmowała się również Starożytnymi Runami, z powodu problemów ze znalezieniem odpowiedniej osoby na to stanowisko. Później objęła go zeszłoroczna absolwentka WH, Cassie Fyed. Przemek Fravell powrócił jako nauczyciel eliksirów, jednakże ponownie zmuszony był do odejścia, a jego miejsce, tak jak i wcześniej, zajął Arsenius Lenghton. Historii Magii nauczał Mike Tonks, który odszedł w trakcie trwania roku szkolnego i dopiero po jego zakończeniu, jak już wcześniej wspomniano, Miranda zdecydowała się zająć tym przedmiotem od września. Wiedzy o Harrym Potterze nauczał szkolny grafik, Russel Hart, który wraz z zakończeniem roku został wydalony ze szkoły z powodu uzbierania zbyt dużej ilości minusów. To samo spotkało wcześniej długoletnią nauczycielkę Zielarstwa w WH, Eileen Colloportus. Jak i we wcześniejszych latach, XVI rok szkolny obfitował w olimpiady szkolne, które odbyły się z każdego przedmiotu za wyjątkiem Zielarstwa, Mugoloznawstwa, WoHPu i ONMSu. Oprócz olimpiad szkolnych, w tym roku nasza szkoła wzięła udział w czterech olimpiadach międzyszkolnych. Pochwalić się tutaj możemy Międzyszkolną Olimpiadą z Mugoloznawstwa, organizowaną przez Piotra McGorlskiego wraz ze SMiC Hogwartem, w której to uczeń WH, Owen Williams, zajął pierwsze miejsce. W pozostałych nasi reprezentanci nie zajęli żadnych zaszczytnych miejsc. Szkolna Liga Quidditcha w tym roku nie odbyła się, jej puchar niezmiennie pozostał u Ślizgonów. Puchar Domów, po raz kolejny już w historii, został wręczony Slytherinowi. Niestety, XVI roku szkolnego nie zaliczymy do tych najbardziej udanych. Rok zdało zaledwie czterech uczniów, w tym dwóch kończąc klasę trzecią i tym samym naukę w WH – Godric Alex oraz Kukiz DeuMus. Na zakończeniu ogłoszono odejścia wielu uczących, w tym Elvy Fyed, Arseniusa Lenghtona, Piotra McGorlskiego oraz Christiana Fyeda, którego posadę nauczyciela Latania obejmie Cassie Fyed. Na nowy rok szkolny zostanie również ogłoszona nowa dyrekcja.

Opracowała: Elva Fyed

XVII rok szkolny - wrzesień - listopad 2011

Rok szkolny rozpoczęto po długich wakacjach letnich, w pierwszym tygodniu września. Po raz pierwszy od dawna, nie otworzono klasy trzeciej. Zmieniony został skład dyrekcji, uprzedni dyrektor Christian Fyed nominował na to stanowisko nauczycielkę wiedzy o magicznych miejscach i rytuałach - profesor Bellę Washington. Na stanowisko zastępcy dyrektora powołano nauczyciela transmutacji - Ydę McNarcissen. XVII rok szkolny nieszczęśliwe obfitował w dużą fluktuację pracowników. Stosunkowo szybko ze swojej posady Naczelnego Historyka Szkoły zrezygnowała Dominique Colluci, szybko zastąpiona przez byłą opiekunkę Historii Magii - Mirandę Beller-Lenghton. Ze stanowiska nauczyciela zielarstwa został zwolniony Marks Deymont, którego miejsce zajął Maximilian Verde. Podobny los spotkał wykładowcę ONMS - Pomonę Incantane, po której funkcję nauczyciela tego przedmiotu objął Bladex Washington. Tydzień przed zakończeniem roku, ze szkoły wydalono Owena Williamsa, ucznia WH, któremu powierzono stanowisko wykładowcy Astronomii. Stanowisko nauczyciela run, przeskakiwało z rąk do rąk, kiedy to ostatecznie powierzono je Troy'owi Mickensowi. Podobnie jak w latach ubiegłych, kadra WH, zorganizowała dużą liczbę olimpiad przedmiotowych (11). Kukiz DeuMus - absolwent szkoły - zajął się nauczaniem Eliksirów, a Godric Alex, również absolwent, piastował posadę nauczyciela Mugoloznawstwa. Po jego odejściu przedmiotu naucza Nick DeuMus. Ponadto, szkoła uczestniczyła w międzyszkolnych Olimpiadach z Zaklęć i Transmutacji - w obu konkursach nasz uczeń - James Dumbledore - zajął zaszczytne trzecie miejsca. Zorganizowano trzy, zakrojone na szeroką skalę imprezy szkolne: Chrzest Kotów (zabawa integrująca nowoprzyjętych uczniów), Dzień Edukacji Narodowej (zorganizowany w całości przez wychowanków pod wodzą Jamesa Merlina) oraz obchodzono Halloween. Puchar Domów po długich wahaniach rankingu zdobyli Krukoni. Jest to pierwsza wygrana Ravenclawu w około sześcioletniej historii szkoły. Do klas wyższych promowano czterech/sześciu uczniów, z których tylko jeden - James Dumbledore, otrzymał świadectwo z wyróżnieniem. Szkolna Liga Quidditcha nie została otwarta, zatem puchar nadal pozostaje w rękach Slytherinu. XVII rok szkolny, uważa się za stosunkowo udany, wobec surowych warunków Świata Magii.

Opracowała: Ydrianna McNarcissen

XVIII rok szkolny - styczeń - kwiecień 2012

Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się wraz z nastaniem Nowego Roku 2012, które nawiązując do książkowych podstaw funkcjonowania szkoły wykorzystało tradycję ceremonii przydziału. Szkoła przeszła gruntowną reformę edukacyjną, rezygnując z dotychczasowej dużej liczby przedmiotów szkolnych i wprowadzając mniej napięty rozkład zajęć w klasie pierwszej i drugiej. W świetle nowelizacji, przyjęto system hogwarcki, gdzie uczniowie uzyskali znaczną autonomię w wyborze przedmiotów fakultatywnych. Po raz pierwszy certyfikaty zostały włączone do formalnego sposobu egzaminowania, co w konsekwencji pozwoliło uczniom klas trzecich na zdawanie egzaminu na dwóch, zróżnicowanych pod względem trudności poziomach. Wahania kadry pracowniczej były stosunkowo niewielkie, obejmowały przedmioty takie jak: Astronomia, Latanie, Wiedzę o Harrym Potterze. Tym ostatnim zajął się niedawny Dyrektor WH - Christian Fyed. W czasie trwania roku szkolnego, zrezygnowano z nauczania Mugoloznawstwa, skreślając go ostatecznie z kanonu nauczanych przedmiotów. Ogromnym sukcesem szkoły była organizacja Wielkiego Turnieju Magicznego - który zrzeszył aż pięć innych najbardziej liczących się placówek Świata Magii - Argo Magic School, Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart, Szkołę Magii i Czarodziejstwa Lumos, Wielki Uniwersytet Magiczny oraz Magiczny Uniwersytet Czarodziejski. Reprezentant WH - Jamie Prau, zajął w tym konkursie zaszczytne drugie miejsce. Ponadto, w szkole zorganizowano Międzyszkolną Olimpiadę z OPCM oraz pięć olimpiad na szczeblu szkolnym. Krukoni utrzymali w rękach Puchar Domów, co jest jednocześnie ich drugim zwycięstwem w historii Wirtualnego Hogwartu. Odżyły również tradycje związane z Ligą Quidditcha, której puchar zdobyli uczniowie Gryffindoru. XVIII rok szkolny obfitował w największą liczbę wystawionych świadectw. Aż 10 uczniów uzyskało promocję do klasy drugiej oraz trzech adeptów będzie kontynuowało naukę w klasie owutemowej. Dwóch Krukonów uzyskało świadectwa z wyróżnieniem - Marcin Moranis i kończący szkołę Jamie Prau. Podsumowując, oby tak dalej...

Opracowała: Ydrianna McNarcissen

[następna strona]